ÖVRIGT / Smycken / Smyckeset 9349509
*
nr 934 9509
Smyckeset
bestående av halsband, 1 par örhängen och ring, förgyllt silver med granater
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 20:40:25
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestående av halsband smycken smyckeset vintage
-
5131 10-krona
Guld 18 k, 1901. Diameter: 1,9 cm, vikt: 4,4 gr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:59
-
5129 Armring
+ ring, silver, Finland
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:10
-
5313 Dagbädd
1960-tal. Längd: 160 cm. Djup: 80 cm, höjd: 40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:42
-
5152 Halsband
+ armband, sötvattenspärlor. Längd: 20-58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:56
-
5161 Halsband
2 st, Lapis lasuli/Bärnsten. Längd: 60-120
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:03
-
5125 Halsband
med hängen, 18k guld. Längd: 47 cm, vikt: 6,5 gr ca
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:37
*
Smyckeset
Läs mer om e-auktion
nr 934 9509
Smyckeset
bestående av halsband, 1 par örhängen och ring, förgyllt silver med granater
Utgick |
|
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestående av halsband smycken smyckeset vintage
-
5131 10-krona
Guld 18 k, 1901. Diameter: 1,9 cm, vikt: 4,4 gr
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:59 -
5129 Armring
+ ring, silver, Finland
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:10 -
5313 Dagbädd
1960-tal. Längd: 160 cm. Djup: 80 cm, höjd: 40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:42
-
5152 Halsband
+ armband, sötvattenspärlor. Längd: 20-58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:56 -
5161 Halsband
2 st, Lapis lasuli/Bärnsten. Längd: 60-120
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:03 -
5125 Halsband
med hängen, 18k guld. Längd: 47 cm, vikt: 6,5 gr ca
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:37